Implanty

Najlepszym rozwiązaniem klinicznym, aby przywrócić zdrowy i piękny uśmiech, jest zabieg wszczepienia implantu. Dzięki temu Nasi pacjenci cieszą się naturalnie wyglądającym uśmiechem i komfortem podczas jedzenia.

Procedura implantacji:

1) Diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu – na podstawie badania klinicznego stanu zdrowia jamy ustnej oraz badań dodatkowych (m.in. badań RTG, tomografii komputerowej CBCT) , lekarz ocenia możliwość uzupełnienia istniejących braków zębowych za pomocą implantów i dobiera najbardziej optymalną metodę.

2) Implantacja – umieszczenie implantu w kości jest wykonywane za pomocą szablonów chirurgicznych, które wcześniej są przygotowywane na podstawie tomografii i skanów wewnątrzustnych. Przed zabiegiem implantacji wykonywane jest  znieczulenie miejscowe pacjenta. Precyzyjne umieszczenie implantu oraz jego pozycję uzyskujemy dzięki specjalnemu wiertłu, które przygotowuje „łoże” później wprowadza się implant w kość . Na tym etapie dla Pacjenta zostaje przygotowane tymczasowe uzupełnienie protetyczne braku zębowego przewidziane na okres gojenia się implantu.

3) Okres gojenia, zrastania się implantu z kością – trwa od 6 tygodni do kilku miesięcy w zależności od sytuacji klinicznej i umiejscowienia implantu.

4) Umocowanie na implancie ostatecznej pracy protetycznej.